Info

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

Otvorenie a uzavretie festivalu

Brány festivalu sa otvoria v piatok 30. júna (o 15:00 hod.). Piatkový program bude prebiehať do soboty (01.07.) 05:00 rána, kedy poprosíme všetkých návštevníkov aby opustili areal festivalu. Otvoríme opäť v sobotu (o 12:00 hod.). Táto uzávierka poslúži na vyčistenie a zveladenie areálu. Festival končí v nedeľu (02.07.) o 05:00 ráno, kedy sa začne uzatvárať areál. 

Vstup do areálu

Dôležité info! 

Tento rok sme oznámili že festival prebehne v novom väčšom a krajšom areáli ktorý sa nachádza priamo oproti tomu starému. 

Vstupenka do Tent innu neplatí ako vstupenka na festival. Navštevníci ktorí si zakupili tent inn budú mať do tohto kempu prístup z kempovej časti Zlaté Piesky.

Zakúpená vstupenka na mieste alebo v predpredaji bude pri vchode na festival vymenená za identifikačnú pásku, ktorú si musí návštevník ponechať na ruke po celú jeho návštevu podujatia. Identifikačná páska oprávňuje k vstupu do areálu s možnosťou ho kedykoľvek opustiť a vrátiť sa.

Výhercovia súťaží

Výhercovia budú napísaní na tzv. guest liste, ktorý sa bude nachádzať na akreditáciách pri hlavnom vchode do areálu. BUDE NUTNÉ SA PREUKÁZAŤ OBČIANSKYM PREUKAZOM.

ZŤP

Festival Hip Hop Žije zabezpečuje bezbariérový prístup. Pre všetkých návštevníkov, ktorí sa preukážu platným preukazom ZŤP platí zľavnené vstupné vo výške 50% z ceny normálneho lístka (zľava sa nevzťahuje na VIP vstupenky). Túto vstupenku je možné si zakúpiť iba na mieste.

 
Vstup pre neplnoletých

 

Cieľom festivalu je, aby bol sprístupnený širokej verejnosti.

Samozrejme za určitých podmienok:

Neplnoletí návštevníci do 15 rokov môžu navštíviť festival len pod dozorom rodiča, zákonného zástupcu alebo osoby staršej ako 18 rokov, ktorá za mladistvú osobu preberá plnú zodpovednosť.

Návštevníci medzi 15 - 18 rokov majú vstup na festival taktiež povolený, nevyžaduje sa rodič ani zákonný zástupca, ale majú prísny zákaz konzumácie alkoholických nápojov. Všetci návštevníci do 18 rokov budú mať špeciálne označenú pásku, ktorá im neumožní si kúpiť alkoholické nápoje na festivale. Ak vznikne podozrenie, že neplnoletý návštevník je už pri vstupe do areálu pod vplyvom alkoholu alebo akýchkoľvek iných návykových látok, nebude vpustený na festival.

Je nutné aby si návštevníci priniesli občianske preukazy alebo iný doklad totožnosti. Ak  vznikne podozrenie, že návštevník má menej ako 15 rokov a nebude vedieť preukázať, že má 15 alebo viac, nebude vpustený do areálu. Osoby, ktoré nebudú môcť dokladom dokázať, že majú 18 alebo viac, dostanú pásku, s ktorou nebudú mať možnosť si kúpiť alkoholické nápoje.

VIP zóna

Vstup do VIP zóny v Bratislave bude povolený len návštevníkom, ktorí dovŕšili 18 rokov. V ostatných mestách bude VIP pristupná osobam starším ako 16 rokov. VIP zóna predstavuje separátny priestor s omedzenou kapacitou, s vlastnými barmi pre väčší komfort. VIP zóna ponúka kontakt s vystupujúcimi, chillout zone, občerstvenie, welcome drink, pokerovú zónu a fotostenu. 

Navigácia- doprava, spojenia

Zlaté piesky sa nachádzajú priamo v Bratislave, konkrétne na okraji mesta, za Vajnorskou ulicou na Seneckej ceste (cesta číslo 65) pri výpadovke na smer Košice.

K areálu premáva mestská hromadná doprava.

Z hlavnej vlakovej stanice cca 20 min

autobusy:

č. 74 (4 zastávky) prestup na Trrnavskom Mýte na autobus č. 53(9 zastávok) 

č. 61 (4 zastávky) prestup na Trnavskom Mýte na autobus č. 53 (9 zastávok)

autobusy/električky:

č. 61 (4 zastávky) prestup na Trnavskom Mýte na električku č. 4 (10 zastávok)

trolejbusy/električky

č. 201 (4 zastávky) prestup na Trnavskom Mýte na električku č. 4 (10 zastávok)

ŽST Nové mesto cca 15 min 

presun cca 5 min na  električkovú zastávku Zátišie, ktorá sa nachádza na Vajnorskej ulici v blízkosti Polus City Center, odtiaľ električka č. 4

Autobusová stanica Nivy cca 25 min

Autobusom č. 21 (1 zastávku) na Krížnu ul., presun na električku č. 4

Trolejbusom č. 205 (10 zastávok) na Slovinsku ul., pretup na autobus č. 53 (4 zastávky)

Kompletné info o spojeniach nájdete na www.imhd.sk

Autom:

z Trenčína, Žiliny: diaľnica D1/E75, smer Bratislava- Rača, Zlaté Piesky

z Brna/ Prahy: D2/E65, zíďte zjazdom na Lamačská cesta, na rázcestí sa držte vpravo, pokračujte na Lamačská cesta a zaraďte sa na Lamačská cesta, pokračujte po Brnianska, pokračujte po Pražská, zamierte mierne doľava a zostaňte na Pražská, odbočte doľava na Šancová, pokračujte po Trnavská cesta, pokračujte po Rožňavská, mierne doprava smerom na Zlaté piesky, odbočte doľava smerom na Zlaté piesky, odbočte doprava na Zlaté piesky.

Ubytavenie / Camping

Tent INN opäť na HIP HOP ŽIJE!

VIP, AREA so službou TENT INN:

Cestuješ na HHZ a chceš sa vyhnúť kilám navyše v batožine?

Unavuje ťa stavanie stanu ?
Tent Inn je perfektné riešenie práve pre teba.

V oplotenom a stráženom areáli ťa bude čakať  postavený stan pre 2 osoby v ňom 2 karimatky a 2 deky, 

areál bude mať vlastnú súkromnú pieskovú pláž, bar s bufetom  a recepciu, ktorá ťa zobudí na želanie na tvoj obľúbený  koncert.

Novinkou je možnosť objednať si aj chutné raňajky!

Cena 35 €

Z dôvodu veľkosti areálu je k dispozícii iba 200 stanov!

Predpredaj TU 

 

Lock Inn na to dohliadne!

Odteraz môžeš mať na festivale na starosti akurát tak seba. O tvoje cennosti sa spoľahlivo postará Lock Inn - nová služba s bezpečnostnými skrinkami.  

Chceš mať na festivale HIP HOP ŽIJE o starosť menej? Príď na recepciu Lock Inn do veľkého stanu s bezpečnostnými skrinkami. 

My vybavíme všetky formality a ty dostaneš kľúčik od svojej skrinky. Je ako stvorená na veci, ktoré chceš mať uložené v bezpečí. 

Súčasťou každej skrinky sú aj dve elektrické zástrčky, kde si ty aj tvoj kamarát môžete nechať nabíjať telefón, foťák či comp. 

Na tvoje cennosti bude 24 hodín denne dohliadať náš personál a špičková HD kamera a ty sa môžeš bavit na koncertoch.

Využi službu Lock Inn a uži si festival bez starostí!

cena 15 € + poplatky na celý festival - skrinka je pre dve osoby 

 

Druhou alternatívou je bežný camp v areály Zlatých pieskov (nespravuje festival ale samotné Zlaté piesky). Spomínaný areál poskytuje rôzne ubytovacie možnosti, či už formou stanovania (camp), alebo bungalovy a pod. V kempingu sa nachádzajú umyvárky, sprchy s teplou vodou a splachovacie sociálne zariadenia.  

V prípade, že máte záujem o kemp na “zlatých“ kontakt TU


Hotely v blízkosti:

Hotel Remy

Hotel Flóra

Hotel Prim

Hotel Color 

Parkovanie

Parkovisko je umiestnené hneď vedľa hlavného vstupu na festival. Kapacita je cca 300 osobných vozidiel. V prípade, že by bolo plné, je dostatok možností parkovať v blízkosti festivalu. Na celom priestore parkoviska je obmedzená rýchlosť jazdy na 15 km/h.

Prvá pomoc

Na festivale je zabezpečovaná plne odbornými pracovníkmi. V prípade úrazu sa obráťte na najbližších zdravotníkov, ktorí budú patrične označení.

Vodná plocha/kúpanie

Hoci sa areál nachádza v tesnej blízkosti vodnej plochy, bude jeho priestor od nej dostatočne izolovaný plotom. Vďaka tomu nedochádza k priamemu kontaktu návštevníka festivalu s vodnou plochou. Kúpanie v prírodnom kúpalisku Zlaté piesky bude spristupnené z opačnej strany jazera mimo areálu festivalu kúpanie na tejto strane bude na vlastné riziko a za prípadné komplikácie či zdravotné ujmy organizátor nezodpovedá!

Veci so sebou

Na festival by ste si nemali zabudnúť vziať nasledovné veci: občiansky preukaz, preukaz poistenca, platnú vstupenku, peniaze, potrebné lieky, hygienické potreby, pokrývku hlavy, opalovací krém, slnečné okuliare, pršiplášť a dobrú náladu.

Alkoholické a nealkoholické nápoje

Do areálu nebude možné si priniesť alkoholické a nealkoholické nápoje v sklenených fľašiach, petfľašiach, plechovkách alebo iných nádobách. Na festivale je možnosť zakúpenia si dostatočného množstva nealkoholických aj alkoholických nápojov.

Zákazy

Je prísne zakázané vnášať do areálu festivalu sklené nádoby a fľaše, drogy, psychotropné látky, pyrotechnické predmety,  predmety ohrozujúce bezpečnosť, horľaviny a zbrane akéhokoľvek druhu, psov a iné domáce zvieratá, je zakázané stanovanie na parkovisku a mimo vyhradených priestorov.V areali je takisto prísne zakázaná manipulácia s ohňom, respektíve zakladanie ohňa. Do areálu je zakázané vnášať fotoaparáty, tzv. "zrkadlovky" a GoPro kamery, tieto zariadenia budú môcť byť používané iba akreditovanými fotografmi.

Bude nutné, aby sa každý návštevník podrobil bezpečnostnej prehliadke, ktorú bude vykonávať bezpečnostná služba. Je dôležitá pre bezpečie nás všetkých, a preto ďakujeme za jej rešpektovanie.

 

Dní Hodín Minút Sekund
29/6-1/7
2018